Date Kick Off V Opponent Competition Result Scorers Att. Match Report
August 2015
Thursday 27th 7:00pm H Oxford City U18 Friendly (U18 Game)  P-P   Match Off
September 2015
Thursday 10th 7:45pm A Cogenhoe United U18 FA Youth Cup – Preliminary Round W 1-0 Pinder   Here
Monday 14th 4:00pm A Blessed George Napier RC Specialist Sports College English Schools’ Trophy – Round 1 W 5-2 Worrall, Baird, Ackroyd (2), Garner   Here
Wednesday 16th 2:00pm H Peterborough United (MSSC) FCYA Division C W 5-2 Nginamu, Pinder (2), Garner (2)   Here
Tuesday 22nd 7:45pm A Brackley Town U18 FA Youth Cup – 1st Round Qualifying W 5-0 Ivett (2), Nginamu, Garner, Pinder (p) ~80 Here
Wednesday 30th 2:00pm H Lowestoft Town U18 FCYA Division C D 4-4 Garner (3), Pinder   Here
October 2015
Monday 5th 7:45pm H Biggleswade Town U18 FA Youth Cup – 2nd Round Qualifying L 1-4 Garner ~80 Here
Wednesday 7th 2:00pm A FootballCV Reds FCYA Division C L 3-5 Pinder (2), Craddock   Here
Friday 9th 3:00pm A Silverstone UTC English Schools’ Trophy – Round 2  W 7-1 Craddock, Baird, Dyrmishi, Goldsborough, Hayford (3)   Here
Wednesday 14th 11:00am A Mansfield Town U18 FCYA League Cup L 1-4 Pinder   Here
Monday 19th 7:45pm H Desborough Town U18 NFA U18 David Joyce Cup – 1st Round W 3-1 Pinder (2), Desborough   Here
Wednesday 21st 2:00pm H Histon U19 FCYA Division C L 0-6   Here
November 2015
Friday 6th 3:15pm A North Oxfordshire Academy English Schools’ Trophy – Round 3 W 5-2 Desborough (2), Dyrmishi, Ivett, Garner   Here
Wednesday 11th 2:00pm A Romford Reds FCYA Division C W 9-1 Craddock (3), Nginamu (2), Garner (2), Pinder, Mastropiero   Here
Wednesday 25th 7:30pm H Woodford United YFC NFA U18 David Joyce Cup – Quarter Final P-P   Match Off
Friday 27th 2:00pm H Moulton School English Schools’ Trophy – Round 4 W 6-4 Nginamu (3), Pinder (2), Garner    Here
December 2015
Tuesday 8th 12:30pm H Arnold Hill Academy English Schools’ Trophy – Round 5 L 0-1   Here
Wednesday 9th 2:00pm H Boston United Youth FCYA Division C W 4-2 Craddock, Garner, Dyrmishi, OG   Here
Wednesday 16th 7:30pm H* Woodford United YFC NFA U18 David Joyce Cup – Quarter Final P-P To be played at Woodford Halse   Match Off
Monday 21st 1:30pm A AFC Sudbury Reds FCYA Division C W 2-1 McTeggart, Nginamu   Here
January 2016
Monday 11th 7:30pm H Woodford United YFC NFA U18 David Joyce Cup – Quarter Final P-P To be played at Woodford Halse    Match Off
Wednesday 13th 2:00pm H Romford Reds FCYA Division C W 3-2 Mastropiero, Garner (2)   Here
Monday 18th 2:00pm A Peterborough United (MSSC) FCYA Division C L 2-5 Garner, Peaks   Here
Wednesday 20th 2:00pm A Lowestoft Town U18 FCYA Division C W 3-1 Garner (2), Hewett   Here
Monday 25th 7:30pm H Woodford United YFC NFA U18 David Joyce Cup – Quarter Final W 7-1 Peaks, Hewett (3), Mastropiero, Nginamu, Goldsborough   Here
Wednesday 27th 2:00pm H FootballCV Reds FCYA Division C D 2-2 Garner, Craddock   Here
February 2016
Wednesday 3rd 2:00pm A Histon U19 FCYA Division C L 2-6 OG, Garner   Here
Wednesday 10th 2:00pm H AFC Sudbury Reds FCYA Division C L 0-1   Here
Wednesday 24th 1:00pm H Braintree Town Academy FCYA Division C L 1-3 Peaks   Here
Monday 29th 1:00pm A Bishop’s Stortford Academy FCYA Division C L 1-3 Nginamu   Here
March 2016
Thursday 3rd 7:30pm A Northampton ON Chenecks Youth NFA U18 David Joyce Cup – Semi-Final W 1-0 Baird   Here
Friday 11th 2:00pm H Brentwood Town Youth FCYA Division C D 3-3 Pinder (2), Garner   Here
Wednesday 16th 2:00pm A Boston United Youth FCYA Division C L 0-1   Here
Monday 21st 2:00pm H Bishop’s Stortford Academy FCYA Division C D 1-1 Hewett   Here
April 2016
Monday 4th 7:30pm A Braintree Town Academy FCYA Division C L 0-2 At Witham Town FC   Here
Wednesday 13th 1:00pm A Brentwood Town Youth FCYA Division C L 0-6   Here
May 2016
Wednesday 4th 7:30pm N Peterborough United U18 NFA U18 David Joyce Cup – Final W 1-0 Hewett   Here

 

AFC Rushden & Diamonds

One Fan, One Vote, One Community, One Club